Dzisiaj jest: 20 sierpnia 2014 | Imieniny: Bernarda, Samuela

Reklama

Reklama - Google

Będzie zmiana proboszcza w Miejskiej Górce?
Poniedziałek, 12 Grudnia 2011 09:10

altKsiądz Marian Podlarz zmieni parafię?

„W najbliższym czasie będzie zmiana proboszcza w Miejskiej Górce. Arcybiskup, podczas wizyty w parafii (z okazji odpustu parafialnego), był bardzo zadowolony z pracy księdza Mariana Podlarza i stwierdził, że już czas, aby ksiądz odnowił inną parafię” - powiadomił redakcję „Życia” jeden z miejskogóreckich parafian. O zweryfikowanie tej informacji poprosiliśmy księdza Macieja Szczepaniaka, rzecznika prasowego kurii metropolitalnej w Poznaniu. (kp)

Co powiedział redakcji "Życia" ksiądz Maciej Szczepaniak? Czy proboszcz Marian Podlarz zmieni parafię? Odpowiedzi szukaj w jutrzejszym wydaniu "Życia".Dodaj tę stronę do ulubionych:

Reklama - Google

 

Komentarze  

 
-8 #21 do kuli 2011-12-29 23:01
Kościół nie jest przesadnie oświetlony bądźmy obiektywni. Do tego co było rok temu brakuje sporrrrroooo i chyba nikogo nie trzeba przekonywać więc proszę nie pisać "pierdołów" bo ktoś z zewnątrz czyta i myśli niestworzone rzeczy. Dobrze - ziemie dla parafii odzyskał ksiądz Kujawa, a obecny proboszcz zarządza. Jeśli obecny dochód z ziemi jest niższy co pisze Smerf to może wydawać się logiczne, że ksiądz nie zdziera z dzierżawców tylko korzysta z dopłat unijnych, z których korzystać może każdy z nas i większość tak robi. To, że ksiądz nie oznacza, że wszystko dostaje i ma za darmo.
Popieram Wojtka - proboszcz na burmistrza, a miasto nabierze nowego blasku.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+12 #22 smerf 2011-12-30 09:17
do 21
tylko, że to dzierżawcy pobierają dopłaty do ziemi, a nie proboszcz, wysokość dopłat ok 1000zł do ha, a dzierżawa to ok.500zł od ha, na każdym hektarze parafia traci więc ok 1000 zł. pomnóż liczbę hektarów razy 1000zł i poznasz kwotę jaką traci parafia każdego roku (ok 70.000zł).
Nic mi do tego, ani to moje pieniądze, ani ich nie dostanę, ale należy być uczciwym i nie tylko chwalić, co też zrobiłem (jest dobrym organizatorem i bardzo dużo zrobił), nie można przemilczać takich rzeczy, że emeryci oszczędzają by dać na remont kościoła, a parafia lekką ręką rezygnuje z takich pieniędzy. Pytam się, gdzie jest Rada Ekonomiczna parafii? Czy ma ona coś do powiedzenia, czy tylko wykonuje polecenia i składa podpisy? Nawet jeśli ksiądz nie wie jakie zyski powinna przynosić ziemia( w co trudno mi uwierzyć, ale mogę to założyć), to członkowie Rady, zwłaszcza Ci z wiosek powinni to wiedzieć.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-5 #23 igor do smerfa 2012-01-04 23:20
Słuchaj ty smerf, jak nie znasz przepisów ARiMR w sprawie dopłat do rolników to nie opowiadaj takich głupot.Dopłaty należą się tym co na roli pracują czyli rolnikom (jest to rekompensata za drogie produkty do uprawy roli) a nie właścicielom.Je żeli nie wierzysz wejdź spytaj do agencji na Paderewskiego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #24 sajnon 2013-02-14 20:12
na papieża go :lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W Internecie nie jesteś anonimowy.


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondy

Czy Twoim zdaniem wystawa „Wybierz Życie” - w takiej formie - powinna być eksponowana w przestrzeni miejskiej?

Zajrzyj

Reklama