Reklama

Dzisiaj jest: 21 października 2014 | Imieniny: Urszuli, Hilarego

Reklama - Google

Kiedy obwodnica Miejskiej Górki?
Środa, 25 Lipca 2012 12:16

altBędą pieniądze na budowę nowej drogi?

O możliwość finansowania oraz budowy obwodnicy Miejskiej Górki pytał poseł Łukasz Borowiak na jednym z ostatnich posiedzeń Sejmu. - W rejonie Miejskiej Górki szczególnie uciążliwy jest przejazd przez centrum miasta, gdzie występuje bliska, zwarta zabudowa. W bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 36 znajdują się m.in. liczne sklepy, domy mieszkalne oraz obiekty użyteczności publicznej - uzasadniał budowę obwodnicy poseł PO. - Niewątpliwie budowa obwodnicy w tej miejscowości pozwoliłaby rozwiązać problem nasilonego ruchu samochodów w samym centrum miasta- dodał Borowiak.

Tadeusz Jarmuziewicz, sekretarz stanu nie pozostawił złudzeń. Na razie pieniędzy na obwodnicę Miejskiej Górki nie ma. „Realizacja powyższego zadania będzie możliwa po wpisaniu go do programu i zapewnieniu źródeł finansowania” - podkreślił Jarmuziewicz. (kp)

Ile ma kosztować obwodnica miasta? W jaki sposób gmina zabiega o budowę drogi? Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu "Życia".Dodaj tę stronę do ulubionych:

Reklama - Google

 

Komentarze  

 
-8 #26 pani MD z bloku 2012-07-30 22:46
Tylko do XXX-a:Przyprowa dż mi KŁamczuchu chociaż jedną osobę,u której byłam z agitacją.Wstydż się !Zmyślasz,klami esz,aż ci się z uszu kurzy.Za pomówienia ponosi się karę,a jeżeli "coś słysałem" a nie "doświadczyłem" to nie powtarzaj,bo to domena plotkarzy.No,ch yba,że lubisz tym się zajmować,to trudno,plotkuj dalej,na zdrowie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+12 #27 iwona 2012-07-31 10:41
Ludzie jakie głupoty wy tu wypisujecie. Fakty są takie: w tamtym okresie gdzie Pan Skrzypczak chciał budować obwodnicę nie było żadnego planu zagospodarowani a który by uwzględniał przebieg tej małej obwodnicy. Burmistrz miał pomysł który nigdy by się nie zrealizował, to była utopia. Trzeba byłoby wywłaszczyć kilkunastu właścicieli gruntów a oni wszyscy nie wyrazili zgody na takie wywłaszczenie. Przecież ta obwodnica nie mogła powstać,chyba że wszyscy właściciele by wyrazili zgodę. Tak się nie robi inwestycji. Najpierw pomysł, następnie plan zagospodarowani a, dalej projekt i budowa. Tego nie było więc obwodnicy nie mogło być. Szkoda że Pan Skrzypczak nie powie publicznie że wtedy nie był przygotowany do tej inwestycji. Smutne.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #28 gall anonim 2012-07-31 17:09
obwodnica MG marzenie kazdego kierowcy jadacego przez miasto. ale tylko marzenie. droga 36 od granicy powiatu az do miejskiej gorki to zapomniany odcinek i na to brak kasy a gdzie na obwodnice. obwodnica jedynie mozna jechac z krobi do gostynia a w naszej gminie to sie raczej nie zdarzy
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #29 grom 2012-08-01 17:27
mam juz dosyc posla , burmistrza ,"soltysa",obwo dnicy,kopalni,p ragne spokoju i tego,zeby nasza lokalna wladza zaczela wreszcie dzialac dla dobra mieszkncow bo poki co to oni mysla tylko o sobie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+11 #30 tynio 2012-08-02 08:37
burmistrz bredzi o jakies hierarchii. Przeciez droga krajowa jest droga krajowa bez wzgledu na jej przebieg nie ma podzialu na hierarchie.Tym sie tlumaczy z tego,ze nic w tym kierunku przez cale lata urzedowania nie zrobil.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #31 katrin 2012-08-02 17:50
obwodnica bedzie jak skrzypczak odejdzie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W sieci nie jesteś anonimowy. Przestrzegaj regulamin portalu i obowiązujące przepisy prawa. W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami.


Kod antyspamowy
Odśwież

Sondy

Czy otwarcie drogi S5 jest szansą dla rozwoju Rawicza?

The voting for this poll has ended
Zobacz szczegóły

Kto powinien przeciąć „symboliczną wstęgę” na trasie S5?

The voting for this poll has ended
Zobacz szczegóły

Gdzie powinny zostać zlokalizowane nowe tereny inwestycyjne dla miasta?

The voting for this poll has ended
Zobacz szczegóły

Reklama

Zajrzyj

Reklama